среда, 7. декември 2022. Вести денес: 136
home Хроника

Две недели немала контакт со ќерката: Ѝ се јавила од болница во Гевгелија и оттогаш ја нема

Две недели немала контакт со ќерката: Ѝ се јавила од болница во Гевгелија и оттогаш ја нема

С.С. (62) вчера во 11:00 часот во Полициско одделение Македонска Каменица пријавила дека околу две недели немала контакт со нејзината ќерка Ј.Л. (28).

На 13.06.2018 година и се јавила Ј.Л. и ѝ кажала дека била во болница во Гевгелија бидејќи имала здравствен проблем, а престојувала во Стар Дојран со некое лице и оттогаш не можела да стапи во контакт со неа бидејќи телефонот и бил исклучен.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Qatar 2022