среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Хроника

Две момчиња од Прилеп нападнале сограѓанин откако направиле сообраќајка

Две момчиња од Прилеп нападнале сограѓанин откако направиле сообраќајка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, поднесе кривична пријава против С.Р. (22) и М.С. (20), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,насилство“.

На 24.04.2019 година во Прилеп на улица ,,Октомвриска“, по претходна сообраќајна незгода, пријавените физички го нападнале С.Ш. (52) од Прилеп.

Коронавирус