среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Хроника

Две момчиња нападнале полицајци во Виница

Две момчиња нападнале полицајци во Виница

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница, поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (29) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ и против Д.Г. (26) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на службено лице во вршење на службено дејствие“.

С.Ѓ. и Д.Г. на 23.12.2018 година на улица „Маршал Тито“ во Виница, нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејствија.