вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Две момчиња физички нападнати во Скопје

Две момчиња физички нападнати во Скопје

Двете момчиња физички биле нападнати но за сега неколку непознати лица на 18 гоишна возраст, од полицијата преземат мерки за расчистувањ на случајот.

На 17 мај 2019 година околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Венјамин Манџуковски“ двајца 15-годишници од село Арачиново и село Сингелиќ биле физички нападнати од неколку лица на возраст од околу 18 години.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус