среда, 27. мај 2020. Вести денес: 85
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Две млади момчиња загинаа на Првомајска- Детали за страшната несреќа

Две млади момчиња загинаа на Првомајска- Детали за страшната несреќа

На скопската улица „Првомајска“ вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа, во која животот го загубија две лица.

Несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец накај населбата Драчево, а во неа учествувале два автомобила кои се уништени.

Според очевидци двете момчиња починале уште пред да дојде Брзата помош.

 

Коронавирус