недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Две малолетнички каснати од кучиња скитници

Две малолетнички каснати од кучиња скитници

На 03.05.2019 година во 21:00 часот во Полициската станица Драчево В.М.(33) од Скопје пријавила дека на 02.05.2019 година околу 16:00 часот на улицата „Румена Хаџипанзова“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната рака.

На 03.05.2019 година во 17:15 часот во Полициската станица Центар Д.Ѓ.(51) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11:00 часот во централното градско подрачје неговата 17-годишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на левата подколеница.

Коронавирус