сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 61
home Хроника

Две лица уапсени во Битола: Полицијата дознала на што ги присилуваат децата

Две лица уапсени во Битола: Полицијата дознала на што ги присилуваат децата

На 11 јули во 10:30 часот на улица „Широк сокак” во Битола полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(37) од Велес и В.Д.(32) од Прилеп поради тоа што биле добиени оперативни сознанија дека присилуваат малолетни лица да вршат продажба на разни предмети во центарот на Битола.

По целосно документирање и расчистување на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Коронавирус