четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 119
home Хроника

Две лица уапсени, дома имале марихуана

Две лица уапсени, дома имале марихуана

На 20.12.2019 полициски службеници од Eдиницата за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје ги лишиле од слобода Д.Г.(33) од с.Таор и С.Д.(19) од Скопје, затоа што при претрес во нивните домови во с.Таор и населбата Драчево, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус