вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Две лица тешко повредени во сообраќајка кај Стојаково, итно пренесени во Скопје

Две лица тешко повредени во сообраќајка кај Стојаково, итно пренесени во Скопје

Вчера утро околу 06,20 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека на локалниот пат с.Богородица-с.Стојаково К.П.(32) од с.Стојаково управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во објект сопственост на З.П. од с.Стојаково.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле К.П. и сопатникот В.П.(24) од с.Стојаково, кои биле пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза’’.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од Полициска станица Гевгелија.

Коронавирус