сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Две лица тешко повредени во сообраќајка, излетале од патот Прилеп-Битола

Две лица тешко повредени во сообраќајка, излетале од патот Прилеп-Битола

На 24.02.2021 во 08.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Прилеп-Битола, во атар на с.Алинци, Д.И.(44) од Битола, управувајќи патничко возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, излетал од коловозот, информира МВР.

Во незгодата, возачот и сопатникот В.Р.(38) од Битола се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од екипа на Полициската станица Прилеп.

Qatar 2022