сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 62
home Хроника

Две лица си заработија кривична за незаконит лов: Без дозвола, со ловечка пушка на друго лице ловеле дивеч

Две лица си заработија кривична за незаконит лов: Без дозвола, со ловечка пушка на друго лице ловеле дивеч

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе, поднесе кривична пријава против Д.П.(51) и Г.Д.(42) од Свети Николе поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „незаконит лов“.

На 05.02.2021 во атар на с.Крушица, светиниколско, пријавените без издадена дозвола од ловно друштво со ловечка пушка, сопственост на трето лице, ловеле дивеч. При извршена контрола, полициски службеници од ОВР Свети Николе во патничко возило „фолксваген шаран“, сопственост на Г.Д., била пронајдена ловечката пушка.

Коронавирус