четврток, 4. март 2021. Вести денес: 101
home Хроника

Две лица се приведени во врска со случаjот „Јавна соба“

Две лица се приведени во врска со случаjот „Јавна соба“

Две лица, едно од Битола и едно од Велес, се проиведени во врска со случајот„Јавна соба“, потврдија од МВР за МИА.

Како што информираа од Министерството, се превземаат мерки и активности и кон други лица во координација со Јавното обвинителство со цел расчистување на случајот и содветно санкционирање на сторителите.

 

Коронавирус