четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 168
home Хроника

Две лица се испотепале среде булевар во Аеродром, а потоа 19- годишната девојка го нападнала полицаецот

Две лица се испотепале среде булевар во Аеродром, а потоа 19- годишната девојка го нападнала полицаецот

Во Полициската станица Аеродром вчера околу 15.05 часот биле приведени А.М.(20) и В.А.(19), двајцата од Скопје, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка на бул.„Јане Сандански“ и притоа немале документи за идентификација.

Потоа В.А. физички нападнала полициски службеник кој вршел службени дејства.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус