вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Две лица пронајдени починати во својот дом во Скопје

Две лица пронајдени починати во својот дом во Скопје

На 06.05.2021 во 17:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом на ул.„Босна и Херцеговина“ биле пронајдени починати А.М.(58) и С.М.(57).

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле предадени во Институтот за судска медицина на обдукција.

ЕУРО 2020

Македонија