четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 100
home Хроника

Две лица прободени со нож на „Џон Кенеди“ во Скопје

Две лица прободени со нож на „Џон Кенеди“ во Скопје

Две лица, кои биле прободени со нож на улицата „Џон Кенеди“во населбата Топаанско поле – Скопје, вчера биле хостиптализирани во Градската болница.

Според полицијата, лицата на вораст од околу 18 години, биле нападнати од група неколку лица.

Коронавирус