сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 66
home Хроника

Две лица приведени во Центар, кај нив пронајдена е марихуана

Две лица приведени во Центар, кај нив пронајдена е марихуана
фото илустрација

На 03.09.2021 во 22:40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар, го лишиле од слобода И.О.(20) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 03.09.2021 во 20:30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар, го лишиле од слобода К.М.(25) затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.