петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 138
home Хроника

Две лица приведени, кај нив пронајдена прашкаста материја

Две лица приведени, кај нив пронајдена прашкаста материја

На  24.09.2021 во 21:20 часот на ул.„Илинденска“ во  Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода Р.А.(20) од Гостивар и А.М.(32) од с.Долна Бањица, гостиварско, затоа што кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.