понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 120
home Хроника

Две лица приведени бидејќи омаловажувале полицајци

Две лица приведени бидејќи омаловажувале полицајци

На 05.10.2018 година во 22:50 часот во Тетово пред угостителски објект на улица „Борис Кидрич“ при извршување службени задачи од областа на сообраќајот, М.Б.(38) од Тетово кој бил заедно до Р.Џ. исто така од Тетово започнал да ги омаловажува и агресивно да се однесува кон полициските службеници.

Лицата се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус