недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 2
home Хроника

Две лица претепани, еден доби кривична за насилство

Две лица претепани, еден доби кривична за насилство

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Г.(45) од с.Зрновци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”.

На 07.11.2018 на регионалниот пат с.Зрновци – с.Лески, пријавениот со уште едно лице физички ги нападнале Г.Ѓ.(35) и Љ.Л. (34), при што им нанеле повреди.

Локални избори 2021