четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 137
home Хроника

Две лица повредени во сообраќајката кај Момин Поток

Две лица повредени во сообраќајката кај Момин Поток

Две лица се здобиле со повреди во сообраќајната несреќа која се случи кај Момин Поток, потврдуваат од МВР за Курир. Едното лице било пренесено во ГОБ „8 Септември“, а второто во ГОБ „Св. Наум Охридски“.

Засега други детали не се познати, а повеќе информации се очекуваат по завршување на полицискиот увид кој е во тек.

Според првичните информации од МВР, во несреќата која се случила на крстосница со улиците „Скупи“ и „Јадранска магистрала“, учествувале две возила.

 

Коронавирус