понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 141
home Хроника

Две лица повредени во сообраќајка во Скопје

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот. 
Две лица повредени во сообраќајка во Скопје

На 20 февруари 2018 година во 14:10 часот на булеварот „Осми Септември“ во Скопје дошло до судир помеѓу патничко возило „Мазда 6“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Љ.К.(66) од Виница и патничко возило „Фиат Добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(33) од Скопје.

Во незгодата со повреди се здобиле двајцата возачи.

Со возило на Итна медицинска помош Љ.К. бил пренесен во болницата „Свети Наум Охридски“, додека Д.И. бил пренесен во Градската општа болница „Осми Септември“.

По укажаната лекарска помош, Љ.К. бил задржан на понатамошно лекување, додека Д.И. бил пуштен на домашно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

loading...