петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 139
home Хроника

Две лица повредени во сообраќајка во кичевско

Две лица повредени во сообраќајка во кичевско

На 13.10.2020 во 10.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат во с.Соколарци, кочанско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.М.(50) од с.Новоселани, кочанско, и патничко возило „опел астра“, со штипски регистарски ознаки, управувано од К.Г.(37) од Пробиштип, информира МВР.

Во незгодата, К.Г. се здобил со тешки телесни повреди, а С.М. со телесни повреди, констатирани во Јавната здравствена установа Кочани.

Извршен бил увид на местото на нeзгодата од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Коронавирус