петок, 30. септември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Две лица повредени во сообраќајка на автопат Тетово-Гостивар

Две лица повредени во сообраќајка на автопат Тетово-Гостивар

На 20.02.2021 во 02:02 часот било пријавено дека на автопат Тетово-Гостивар  се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “фолксваген голф“ со скопски регистарски управувано од Ј.Т.(28) од Турција, со времен престој во Скопје, и патничко моторно возило “Mерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Г.А.(34) од с.Чегране.

Во незгодата возачот Ј.Т. се здобил со телесни повреди, а сопатничката Е.А.(25) од истото возило се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

Коронавирус