вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Две лица повредени откако со мотор излетале од патот

Две лица повредени откако со мотор излетале од патот
илустрација

На 15.09.2020 во 19:00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга–Дебар, во с.Враништа, мотоцикл „хонда“, со струшки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.З.(44) од с.Враништа, излетал од коловозот.

Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а сопатникот К.Ш.(19) од с.Јабланица се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струга.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Струга.

Локални избори 2021