сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Две лица повредени откако со автомобил излетале од патот Демир Хисар-Кичево

Две лица повредени откако со автомобил излетале од патот Демир Хисар-Кичево

На 24.01.2021 во 05.35 во СВР Битола пријавена е сообраќајна незгода на патот Демир Хисар-Кичево во атар на с.Сопотница, Демир Хисар, информира МВР.

-Во незгодата патничко мотрно возило „поло“ со охридски регистарски ознаки управувано од Г.Н(42) од Кичево излетало од коловозот при што возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека совозачот Х.С(41) се здобил со повреди, истакнуваат од полицијата.

Увид извршила увидната екипа на Полициска станица Демир Хисар.

Коронавирус