среда, 2. декември 2020. Вести денес: 208
home Хроника

Две лица повредени откако мотор излета од пат

Две лица повредени откако мотор излета од пат
илустрација

Мотоцикл „Сузуки“ управуван од 26 годишниот Т.Ј. вчера вечерта излетал од магистралниот пат Штип –Делчево.

-Притоа, тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил препратен во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ во Скопје, додека неговиот сопатник – З.И. (17) од с.Чифлик се здобил со телесни повреди и бил задржан на лекување во болницата во Кочани, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.

 

Коронавирус