сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 51
home Хроника

Две лица ограбиле скопјанец во неговиот дом

Две лица ограбиле скопјанец во неговиот дом

Вчера во 13.25 часот во СВР Скопје, З.Н.(57) од Скопје пријавил дека од неговиот дом на ул.„Ѓорги Димитров“ во Скопје две лица со закана му одзеле пари.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.