среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 67
home Хроника

Две лица ограбиле продавница во Сандево, полицијата го пронајде одземениот плен

Две лица ограбиле продавница во Сандево, полицијата го пронајде одземениот плен

СВР Скопје-Одделение за имотни деликти и малолетничка деликвенција Чаир поднесе кривична пријава против С.А.(30) и Р.Ж.(28), двајцата од скопското село Бразда, осомничени за кривично дело „разбојништво“.

Пријавените на 2-ри декември 2019-та  во продажен објект во скопско село Сандево со закана од вработената одзеле пари.

Врз основа на судска наредба, истиот ден полициски службеници извршиле претрес во домовите и помошните простории кај двете лица, при што биле пронајдени и одземени пари, гардероба и други предмети кои потекнуваат од кривичното дело.

Веднаш потоа, лицата биле приведени.

Коронавирус