петок, 25. септември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Две лица од Куба приведени во Битола

Две лица од Куба приведени во Битола

Во хотел во Битола вчера во 23.00 часот од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода В.Ф.Џ.(31) и Г.Р.Ј.(30) и двајцата од Куба, поради незаконски престој во Македонија.

Лицата се предадени на полициски службеници од СВР Битола за понатамошна постапка.

Коронавирус