четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 54
home Хроника

Две лица од гостиварско ќе одговараат за насилство

Две лица од гостиварско ќе одговараат за насилство

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.И.(41), А.И.(34), двајцата од с.Добридол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 02.05.2021 во с.Добридол, пријавените физички и со тврд предмет го нападнале Е.Ќ.(63) од с.Добридол.

Локални избори 2021