сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 68
home Хроника

Две лица од Гостивар уапсени поради продажба на дрога

Две лица од Гостивар уапсени поради продажба на дрога

Вчера околу 19 часот на ул. „Гоце Делчев“ во Гостивар лишени од слобода се С.А.(22 ) и Т.М.( 39 ) од Гостивар, поради сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус