среда, 3. август 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Хроника

Две лица од Аеродром каснати од кучиња скитници

Две лица од Аеродром каснати од кучиња скитници

На 15.01.2020 во 15:20 часот во Полициска станица Аеродром, А.А.(22) од Скопје пријавила дека на пешачка патека на ул.„23 Октомври“ била касната од куче скитник.

На 15.01.2020 во 15:40 часот во Полициска станица Аеродром, Т.Г.(55) од Скопје  пријавила дека на ул.„69“, во близина на железничкиот мост, била касната од куче скитник во пределот на нозете.

 

Коронавирус