сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Две лица нападнати во ноќен клуб во Центар

Две лица нападнати во ноќен клуб во Центар

Две лица во два различни случаи биле нападнати минатата ноќ во ноќен клуб лоциран на улицата „50 Дивизија“ во центарот на Скопје.

Околу 3 часот Б.Б. (27) пријавил дека во објектот бил физички нападнат од страна на две непознати лица.

-Во полициска станица бил изготвен записник за лицата Ч.М. (50) и Д.Д. (26) за констатиран прекршок – физички напад, од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

Речиси еден час подоцна В.С. (27) пријавил дека пред ноќниот клуб бил физички нападнат од страна на четири лица, додека чекал такси со својата девојка.

На лицето Д.К.(27) во полициска станица му бил изготвен записник за констатиран прекршок – физички напад од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Од МВР информираат дека се работи на целосно расчистување на случајот.

 

Коронавирус