понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 59
home Хроника

Две лица нападнати и каснати од кучиња скитници

Две лица нападнати и каснати од кучиња скитници

На 04.05.2019 година во 14:30 часот во Полициската станица Центар, С.К.(74) од с.Марино, скопско, пријавил дека на 03.05.2019 година околу 16:00 часот на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата рака.

На 04.05.2019 година во 12:00 часот во Полициската станица Аеродром, Г.Т.(66) од Скопје пријавила дека на 03.05.2019 година околу 21:20 часот на булевар „АСНОМ“ била касната од куче скитник во пределот на десната нога.

Коронавирус