понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Две лица нападнати и каснати од кучиња скитници

Две лица нападнати и каснати од кучиња скитници

На 25.05.2019 година во 23:00 часот во Полициската станица Гази Баба Ж.Ч.(75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21:00 часот на улицата “Јани Лукровски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.

На 25.05.2019 година во 11:00 часот во Полициската станица Карпош М.В.(67) од Скопје пријавила дека на 24.05.2019 година околу 14:00 часот на улицата “Бранислав Нушиќ“ била касната од куче скитник во пределот на десната надколеница.

Коронавирус