среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 43
home Хроника

Две лица нападнаа полицајци, завршија со лисици на раце

Две лица нападнаа полицајци, завршија со лисици на раце

На 28.10.2020 во 01:45 часот на раскрсница на пат од с.Орешани со с.Таор, скопско, од полициски службеници од СВР Скопје биле приведени С.Д.(25) од с.Таор и С.Г.(22) од с.Орешани.

Тие се приведени бидејќи физички нападнале полициски службеници кои извршувале работни задачи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус