четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Две лица лишени од слобода во парк-шумата Гази Баба

Две лица лишени од слобода во парк-шумата Гази Баба

На 17 јануари 2021 во 20:55 часот, полициски службеници од СВР Скопје во парк-шумата Гази Баба ги лишиле од слобода С.Т.(23) и Д.П.(23), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус