понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Две лица кривично ќе одговараат, приложиле фалсификувани ПЦР тестови

Две лица кривично ќе одговараат, приложиле фалсификувани ПЦР тестови

Одделението за прекуграничен криминал Куманово поднесе кривични пријави против А.Р.(45) од Боговиње, тетовско и К.Л.(53) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторени  кривични дела „фалсификување исправа” и „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”.

На 20.10. и 23.10.2021 на Граничен премин Табановце, пријавените приложиле фалсификувани ПЦР тестови.

Коронавирус