сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Две лица ќе одговараат за фалсификување на пари

Две лица ќе одговараат за фалсификување на пари

ОВР Струга поднесе кривична пријава против У.К.(34) од битолското село Грешница и против албанската државјанка Е.Р.(41), со привремено живеалиште во Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на пари“.

Двајцата, во продажен објект во Охрид, пуштиле во оптек фалсификувана банкнота од 50 евра.

Коронавирус