сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 29
home Хроника

Две лица каснати од кучиња во Центар

Две лица каснати од кучиња во Центар

На 26 декември 2018 година во 11:15 часот во Полициската станица Центар А.П.(60) од Скопје, пријавил дека на 25 декември 2018 година околу 11.30 часот додека возел велосипед на Кеј „13-ти Ноември“ бил каснат од куче- скитник за десната нога.

На 26 декември 2018 година во 11:25 часот во Полициската станица Центар Р.З.(55) од Скопје пријавил дека на 25 декември 2018 година околу 12.45 часот на плоштад Македонија бил каснат од куче-скитник во пределот на десната надколеница.