петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 64
home Хроника

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Две лица вчера биле каснати од кучиња скитници во Скопје.

Во првиот случај А.Л. (35) од Скопје околу 14.30 часот на бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов” бил нападнат и гризнат од куче скитник во пределот на левата нога.

Скопјанката В.В.(58), пак, во 17:30 часот на ул. „Димитрие Чуповски” во била нападната и гризната од група кучиња скитници во пределот на левата надколеница.