петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 153
home Хроника

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

На 20.05.2019 година во 14:00 часот во Полициската станица Центар, Р.Т.(48) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12.00 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

На 20.05.2019 година во 15:30 часот во Полициската станица Центар, М.В.(31) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

 

Коронавирус