понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 101
home Хроника

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

На 19.05.2019 година во 20:00 часот во Полициската станица Чаир, Н.С.(48) од Скопје пријавил дека неговата 14-годишна ќерка истиот ден околу 17:00 часот се вратила дома. Таа беше пријавена за исчезната на 18.05.2019 година во 21.00 часот.

На 19.05.2019 година во 21;40 часот во Полициската станци Карпош, М.Ј.(63) од Скопје  пријавил дека истиот ден околу 20:00 часот на ул.„Бранислав Нушиќ“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус