сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 79
home Хроника

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

На 23 април 2019 година во 19.45 часот во Полициската станица Центар, А.Д.(21) од Скопје пријавил дека на 22 април 2019 година околу 23.00 часот на булевар „Илинден“ бил каснат од куче-скитник во пределот на десната рака.

На 23 април 2019 година во 11.30 часот Полициската станица Центар, Т.Д.(57) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 11.00 часот на улица „Македонија“ бил каснат од куче-скитник во пределот на двете нозе.

Коронавирус