среда, 21. април 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Две лица каснати од кучиња скитници

Две лица каснати од кучиња скитници

На 03.09.2020 во 12.30 часот во Полициската станица Гази Баба, С.М.(60) од Скопје пријавила дека на ул.„Гемиџиска“ била касната од куче скитник.

На 03.09.2020 во 14.00 часот во Полициската станица Гази Баба, А.П.(20) од Скопје пријавила дека на ул.„Париска Комуна“ била нападната од кучиња скитници при што се здобила со повреди.

Коронавирус