сабота, 15. август 2020. Вести денес: 71
home Хроника

Две лица каснати од кучиња скитници

Две лица каснати од кучиња скитници

На 30.11.2019 во 22:00 часот во Полициската станица Центар, Р.О.(45) од Скопје пријавил дека на ул.„Васил Ѓоргов“ неговата малолетна внука била касната од куче скитник за левата рака.

На 30.11.2019 во 22:00 часот во Полициската станица Гази Баба, Б.Б.(48) од нас.Нова Колонија – Скопје пријавил дека околу 12.00 часот на ул.„Беровска“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус