сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 48
home Хроника

Две лица биле насилни кон дете, добија кривична пријава

Две лица биле насилни кон дете, добија кривична пријава

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Б.С.(20) од с.Кучичино и 16-годишник од с.Уларци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“.

На 06.06.2021 околу 23.30 часот  во с.Уларци и с.Тркање пријавените физички нападнале малолетничка.

Коронавирус