сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Две групи малолетници се степале во средно училиште во Велес

Две групи малолетници се степале во средно училиште во Велес

Во СВР Велес вчера околу 13.00 часот вчера било пријавено дека во двор на велешко средно училиште во Велес, по кратка расправија, дошло до физичка пресметка меѓу група малолетници.

Како што информира попладнево портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, во тепачката учествувале тројца малолетници од населба Чашка, од една страна и двајца малолетници од село Извор и село Оморани, од друга страна.

-По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, најави Додевски. (МИА)

Коронавирус