петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 11
home Хроника

Две девојки повредени во сообраќајка во Охрид

Две девојки повредени во сообраќајка во Охрид

На 18.10.2020 во 06.10 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосницата на кружен тек од бул.„Туристичка“ со ул.„Јане Сандански“ во Охрид, С.С.(21) од Куманово управувајќи патничко возило „опел“, со кумановски регистарски ознаки, изгубила контрола и удрила во метална канделабра.

-Во незгодата С.С. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“, а сопатничката Ј.Д.(21) од Куманово се здобила со телесни повреди, константирани во Општата болница Охрид, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус