четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 46
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Хроника

Две девојки повредени, „БМВ“ излета од улица во Берово

Две девојки повредени, „БМВ“ излета од улица во Берово
илустрација

На 21.07.2021 во 03.00 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Берово, патничко возило „бмв 530-д“, со германски национални ознаки, управувано од В.К.(22) излетало од коловозот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката С.Ч.(20), а со телесни повреди се здобила друга сопатничка А.Б.(20), двете од Берово, констатирани во Медицинскиот центар Штип, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Берово.

Коронавирус